Barcelona sa dohodla so zástupcami hráčov a trénerov na zníženie miezd v celkovej výške 122 miliónov eur (3,2 miliardy korún). Ďalších 50 miliónov eur (1,3 miliardy korún) ušetrí klub tým, že bude môcť výplatu bonusov rozprestrieť do troch rokov.

Vedenie Barcelony sa potrebovalo s hráčmi dohodnúť na zníženie miezd kvôli finančným stratám spôsobeným pandémiou koronavírusy. Španielske médiá pred mesiacom uviedla, že ak jeden z najslávnejších klubov sveta nedosiahne úspor zhruba vo výške 190 miliónov eur, hrozí mu v januári bankrot.

Predbežnú dohodu o znížení miezd ešte musia 22Bet stavky schváliť sami hráči a tréneri. “Pokiaľ bude ratifikovaná, bude táto dohoda predstavovať kľúčový míľnik vzhľadom k súčasnej ekonomickej situácii,” uviedol klub.

Počas jarnej vlny pandémie barcelonskí hráči súhlasili od marca do júna s dočasným znížením miezd o 70 percent. Klub napriek tomu zaznamenal vo finančnom roku 2019/20 rekordnú stratu vo výške 97 miliónov eur (2,5 miliardy korún) a jeho príjmy klesli o 14 percent.