V minulosti bolo juhoafrickému vedeniu a zložke pridelené číslo pre zoznamy batožiny a registrácie pre hotely. Hlavný tréner dostal vždy číslo 1, ale v Japonsku má Erazmus 43, pričom poradie sa určuje abecedne, počnúc hráčmi, takže centrum Lukhanyo Am má v jeho prípadoch číslo 1. Handré Pollard môže splniť sľub tým, že na svetový pohár vezme Juhoafrickú republiku final Prečítajte si viac

Tím, ktorý sa tak beznádejne rozdelil na dva roky po majstrovstvách sveta 2015, keď výkony odrážali chaotickú politiku výberu, sa opäť stal jedným.Erazmus začal s obranou a do ôsmich mesiacov od jeho prevzatia Juhoafrická republika oslavovala svoje prvé víťazstvo na Novom Zélande už deväť rokov.

Neboli tým najzábavnejším na tomto turnaji, spoliehali sa na silu dopredu a taktické preskúšanie ich zadných obrancov, spolu s oportunizmom ich zadných troch, keď Sportingbet súperi robia chyby. Podobajú sa však na starodávne Springboky: nemilosrdne tvrdé, chladnokrvné, nepoddajné a ťažko poraziteľné, pričom Erazmus dokázal, že je lepším selektorom ako jeho bezprostrední predchodcovia.

Nedeľňajších semifinálových súperov Walesu sa zúčastňujú rovnaká skala.Erazmus je najmladším hlavným trénerom v semifinále a najmenej skúseným v medzinárodnom ragby, ale jeho prístup je podobný prístupu jeho opačného počtu v Jokohame Warren Gatland: jeho hráči sú na prvom mieste a vzbudzuje lojalitu.

Wales pred Gatlandom mal tendenciu byť prehriaty a emotívny, ale charakteristickým znakom ich aktuálneho priebehu 19 po sebe idúcich víťazstiev v súťaži Six Nations, letné turné a jesenné internacionály je ich schopnosť brániť náskok a v poslednom štvrťroku prísť zozadu. Jediným národom prvého stupňa, s ktorým sa v tomto slede nestretli, je Nový Zéland.

Keď juhoafrický polman Handré Pollard povedal: „Nie je to gameplan s veľkým vkusom,“ mohol hovoriť skôr o Springbokoch ako o Walese.Nebol hanlivý, ale prejavoval vďaku strane, ktorá sa z bolestných skúseností poučila, že cesta k víťazstvu spočíva v tom, že ste verní sami sebe a nesnažíte sa naplniť ideál niekoho iného. Facebook Twitter Pinterest Juhoafrický skrumáž, polovičný Faf de Klerk, odovzdáva loptu počas víťazstva nad Talianskom. Fotografia: Adrian Dennis / AFP prostredníctvom Getty Images

Akékoľvek vzrušenie vyvolané v nedeľu bude pravdepodobne výsledkom súťaže, ktorá bude pravdepodobne rovnako tesná ako semifinále medzi Juhoafrickou republikou a Austráliou z roku 1999, ktoré Wallabies zvíťazili po predĺžení ôsmimi penaltami a gólom drop na šesť trestov a gólom drop.Bol to ragbyový svet vzdialený od zápasu medzi Novým Zélandom a Francúzskom, ktorý sa konal v predchádzajúci deň, ale rovnako presvedčivý.

Wales je zo všetkých strán bojovejší, keď zvíťazil nad Austráliou, Fidži a Francúzskom. ich cesta k posledným štyrom, zatiaľ čo Springbokovci nasledovali svoju úvodnú porážku na Novom Zélande skokmi nad Namíbiou, Talianskom a Kanadou. Pred minulou nedeľou ukončili japonské potešenie tým, že uzavreli priestor strany, ktorá vyzerala, že z nej všade behá lopta. p>

Wales bude opakom Japonska, bude kopať, keď nebude jasné otvorenie zápasu, a bude chcieť hrať na polovici Juhoafrickej republiky. Proti Francúzsku neboli ani zďaleka tí najlepší a neobvykle sa vzdali skorej iniciatívy, ale našli spôsob, ako zvíťaziť, aj keď na posledných 32 minút mali výhodu v mužoch.Charakteristickým znakom ich posledných dvoch svetových pohárov bola neschopnosť uzavrieť tesné zápasy: Južná Afrika v skupinovej fáze a Francúzsko v semifinále v roku 2011, Austrália v bazéne a Južná Afrika vo štvrťfinále pred štyrmi rokmi. .

Wales bol podkopaný zraneniami v roku 2015, ale tu už bez Garetha Anscombeho a Taulupe Faletauovej prehrali s Cory Hillom, Joshom Navidim a Liamom Williamsom sa však dostali do bodu, keď sú hráči takí pohodlní so systémom že nikto nie je nenahraditeľný, hoci Gatland by to nechcel ďalej testovať stratou svojho talizmanského kapitána Aluna Wyn Jonesa.

V tom čase neboli najatraktívnejšou stránkou, ktorú je možné sledovať, ale získali sila v jednote a Južná Afrika sa stretne so stranou tvrdou rovnakým odhodlaním. „Ukážeme Novému Zélandu, kto sme v semifinále,“ hovorí Courtney Lawes. Prečítajte si viac

Bude to zápas dominuje topánka, kick-fest, ako predpovedal Gatland.Nielen vo vzduchu, kde môžu obidve zadné trojky očakávať, že sa budú večer pozerať smerom nahor, ale aj mimo odpaliska. Môže o tom rozhodnúť padajúci gól, pretože tesné zápasy na majstrovstvách sveta často boli a bola to trik, ktorý dvakrát použil Wales v zápase proti Austrálii, keď sa ukázal ako rozdiel medzi víťazstvom a prehrou.

Juhoafrická republika sa na lavičke vyzbrojila čerstvou sadou tesných piatich útočníkov, takže pri ich fyzickom nápore nebude možné poľaviť. Wales, ktorého dve centrá nesú úrazy, sa rozdelili medzi predné a zadné časti tímu 5-3 a spoliehajú sa na svoju kondičnú premenu, aby posunuli miesto útoku.

To najlepšie z Juhoafrickej republiky v rámci Erazmu ešte len musí prísť, čas potrebný na zostrenie ich útoku, ale zdá sa, že v jeho posledných dňoch s Walesom bol Gatland dotknutý osudom.Na svojej poslednej mediálnej konferencii pred zápasom bol uvoľnený, jeho čas už nebol taký, ako by prichádzal, čo naznačuje, že Springboks budú tí, ktorí si balia svoje novo očíslované tašky.