Josh Hazlewood zlepšil svoje postavenie ako hrozbu ružovej gule v Brisbane, trápne Pakistan do takej miery, že Austrália bude takmer určite mať možnosť vynútiť si pokračovanie.

Peter Handscombova dievčenská skúška , spolu s finálnym bránkovým stolom 49 behov medzi Nathanom Lyonom a Jacksonom Birdom, pomohli Austrálii post celkom 429 v piatok na druhý deň v Gabbe.

Pakistan bol 8 – 97 v reakcii na pne, Koniec 332 behov po ich batsmen boli nemilosrdne demontované jemným pohybom a odrazom Hazlewood, Bird a Mitchell Starc.Australia v Pakistan: prvý Test, druhý deň – ako sa to stalo Prečítajte si viac

Turisti sú na Riziko, že utrpia stratu v deň 3 v tom, čo sa očakávalo, že bude najväčšou šancou na výhru v sérii troch testov.

Pakistan vďaka Sarfrazovi Ahmedovi, ktorý je na mieste, prekonal najnižší počet testov v krajine. top-skóroval s neporazeným 31.

Nebolo to však veľa z morálneho víťazstva pre stranu, ktorá sa rozpadla Po prvý krát od februára odišla Austrália po prvýkrát, keď Austrália odišla 400 do prvej svetovej vojny. Test a schmatol šesť skalpov v nedávnom stretnutí ružovej gule s Južnou Afrikou, bol v jeho živle.Starc začal masakr, keď Pakistan bol nútený čeliť 10 overs v testovacom období pred večerou.

Starc vystrelil otvárač Azhar Ali potom odmietol Asad Shafiq a Yasir Shah v záverečnom zasadnutí, s Usman Khawaja drží klipy úlovok pri všetkých troch príležitostiach.

Matthew Wade vynechal neskorú šancu, ale austrálske útoky, bowling a odpaľovanie boli inak antitézou toho, čo slúžili počas stratených strát v Južnej Afrike v Perthe a Hobart.

Handscomb odolal odvážnemu boju zo strany ľavicových armád Wahab a Mohammada Amira, ktorý ukázal presne ten druh „boja a odolnosti“, ktorý kapitán Steve Smith žiadal po piatich testovacích stratách na kluse.

hostitelia ‘pacemen všetci otočil loptu a poslal vyhadzovaciu paľbu.

Ale nikto nebol tak účinný – alebo zastrašujúci – ako Hazlewood, ktorý dvakrát udrel Sami na helmu.