Preteky Johanny Konty v BNP Paribas Open skončili trojstupňovou porážkou proti Karoline Pliskovej. Vítězstvom pre britskú šampionát č. 1 by ju dal šancu preniknúť do prvých 20 kategórií. Ale prvýkrát sa podľahla porážke 7-6, 3-6, 6-3 veľkým úderom českého. Konta odišiel z Indickej Wellsovej s ľútosťou. Mala príležitosť prekonať svet No19.Brit sa ocitol na prvom setu na 6-5 po prelomení Pliskovy po druhýkrát, ale ona načervenala jej línií a potom bola zabitá v tie-break pre prerušenie tejto výhody.

Veci vyzerali búrlivo Prvýkrát v druhom sete, pretože Pliskova viedol 2: 0, ale Konta odštartoval päť po sebe idúcich zápasov, aby odštartoval iniciatívu a nakoniec ho odobral 6-3. Napriek tomu, zdá sa, že má hybnosť, Konta sa nedokázal dostať cez hranicu, keďže Pliskova prestávka v štvrtej hre rozhodcu sa ukázala ako rozhodujúca a 18. semiačka pokračovala v zápase. Porážka znamená, že Británia stále nemala ženy vo vrchole 20 od Jo Durie v roku 1987. Facebook Twitter Pinterest Serena Williamsová robí ľahkú prácu Kateryny Bondarenkovej. Fotografia: Mark J.Terrill / AP

Serena Williams urobila ľahkú prácu Kateryny Bondarenko, postupujúca v priamych súbojoch. Dvojnásobný šampión sa dvakrát prehral v každej sérii, aby vyhral víťazstvo 6-2, 6-2 v 73 minútach a získal štvrťfinále s Simónovou Halepovou. Aj napriek dôraznému skóre, Williams trval To pre ňu nebolo rutinné víťazstvo. “Rozhodne to nebolo jednoduché,” povedala. “Je to samozrejme dobrý hráč v minulosti a vie, ako hrať na veľkých dvoroch proti veľkým hráčom. Takže to bol pre mňa dobrý zápas. “Halep si rezervoval svoje miesto v posledných ôsmich, keď jej súper Barbora Strycová odišla skoro v druhom sete. Rumunský Halep v tom čase vyhral 6-3, 1-0. Novak Djokovič zabezpečil bezpečný prechod do posledných 16 s priamym sériovým výhrou proti Philippovi Kohlschreiberovi.Svet No1 bol príliš silný pre nemecko, triumfoval 7-5, 7-5 za 100 minút. Je pripojený v štvrtom kole štvrtého semena Rafael Nadal, ktorý sa ťažko bojoval s porazením svojho krajana Fernando Verdasco. Po zaplavení prvej sady 6-0 sa Nadal musel vyhnúť set-bodom v druhom, predtým, ako nakoniec skončil maratónový break-break (11/9), aby sa mohol dohodnúť.