Dvadsaťtriletý Klimenta bude mať oblečenie druhýkrát; pracoval v Třinci pred štyrmi rokmi.

“Poznám ho ešte z čias, keď sme spolu hrali, je to technický hráč, rýchly, s dobrým zakončením. Veríme, že to bude prínos pre náš klub. Posledné dva play-off mali na zápas viac ako päť bodov, čo je značka kvality. A my hráča podobného kalibru pre blížiace sa vyraďovacie boje potrebujeme, “uviedol v tlačovej správe športový riaditeľ oceliarov Ján Peterek.

Klimenta v drese trápiacich sa Pardubíc, kam prišiel cez sezónou z Mladej Boleslavi, bodovo zapadol do priemeru. Pripísal si len tri góly a štyri asistencie.

“K tomuto kroku sme sa rozhodli z dôvodu, že sme od Tomáša Kliment očakávali vyšší bodový príspevok.Podpísal aj celkový obraz tímu počas tejto sezóny. Chceme skúsiť náš útok oživiť, preto sme angažovali Jána Sýkoru, “vysvetlil výmenu generálny manažér Pardubíc Dušan Salfický.

” Verím, že táto výmena môže byť obojstranne prospešná – Tomáš Klimenta vypomôže Třinci a Ján Sýkora nám. Je rýchlym korčuliarom, má dobrú techniku, dokáže sa presadiť strelecky, “doplnil Salfický.

Dvadsaťšesťročný útočník Sýkora po zdravotných problémoch v letnej príprave dal zatiaľ len štyri góly v 24 dueloch. Slovenský zástupca strávil časť sezóny aj na farme v Třinci vo Frýdku-Místku.

Východné Čechy prišli v stredu večer. “Oceňujem záujem Pardubice a som rád, že som tu.Chcem Dynamo pomôcť, aby zvládlo náročný záver sezóny, “vyhlásil Sýkora.

posielať víta aj tréner Miloš Holaň, ktorý na lavičke Pardubíc minulý týždeň nahradil odvolaného Pavla rožkom.

“Ján je hráč stredného veku, ktorý tu chýba. Je vysoký, dobre korčuľovanie, verím, že tento beh bude prínosom pre nás aj pre nás. Na druhej formácii ho budem počítať na zajtrajšok, takže pre neho môže očakávať vyšší ľad ako v Třinci. Očakávam od neho dôraz v zakončení a samozrejme tiež bránky, “vyhlásil Holaň, ktorého tím hostí v piatok doma Olomouc.

Piatkový duel môže byť pre Dynamo kľúčový v boji o únik baráži. Na 12. Olomouci Pardubice stratili 11 bodov. Východné národy však získali len tri body z posledných ôsmich zápasov.Třinec sa nedávno tiež stretáva s poklesom plesní. Z posledných siedmich kôl zaznamenal päť strát a Liberec bol nahradený stolom.