Teraz však v poslednom kole šampionátu v krajskom šampionáte dlhého obdobia je šanca, že Yorkshire bude nasledovať svojich slávnych predchodcov, hoci úloha nie je jednoznačná.Toto je najsilnejší titulový závod za celé roky a zatiaľ sa môže rozhodnúť o bonusových bodoch a s ňou uvedomiť si, že bod, ktorý premárnil začiatkom sezóny, nie je menej cenný ako jeden, ktorý bol vyradený v neskorších štádiách. Adil Rashid z Yorkshire cituje “osobné dôvody” za neprítomnosť v Middlesexe Prečítajte si viac

V súčasnej dobe Middlesex, 12-krát víťazov vrátane dvoch spoločných titulov, je deväť bodov mimo Yorkshire, 32 plus jeden zdieľaný a 10 pred Somerset, trikrát víťaz toto milénium, ale ktoré nikdy nevyhrali. Middlesex to bude s Yorkshireom v Lordovi, zatiaľ čo Somerset hrá Nottinghamshire, ktorý už bol zvrhnutý, v Tauntone. Možnosti sú viaceré. Samozrejme, ak vyhral Middlesex, budú šampióni.Podobne, ak je ich zápas vylosovaný a Somerset nedokáže vyhrať.

Ak Yorkshire vyhral a Somerset to neurobil, potom je to Biela ruža, ktorá triumfuje. Okrem toho sa komplikácie vyskytujú, ale v podstate, ak Yorkshire a Somerset vyhrá, potom Somerset musí poraziť Yorkshire body celkom o jeden kvôli tie-prestávka o najmenších porážkach by im dať okraj.Zatiaľ čo existuje určitá vízia o spôsobe, akým sa Somerset manévroval v boji s demoláciou Yorkshire v poslednom kole zápasov, došlo k prudkému nástupu do konfrontácie Pána, ktorá zahŕňala oba kraje Anglicko a Wales Cricket Board a dokonca sprevádzaná teóriou o sprisahaniach, ktorá poukazuje na bývalú krajskú príslušnosť vyšších administrátorov. Yorkshire sa stali pohoršením, že stratí hráčov na medzinárodný kriket – to bolo vždy úspešné strany, ktoré potom musia preukázať svoju hĺbku talentu – a boli pripravené pripustiť, že Joe Root je zvláštny prípad.Anglicko centrálne zmluvných hráčov už nie sú zamestnané na okresoch, ale z rôznych dôvodov Yorkshire vstúpi do zápasu bez Jonny Bairstow a Adil Rashid, zatiaľ čo austrálsky batsman Jake Lehmann, ktorý skóroval storočie proti Somerset, bol odvolaný južnej Austrálie.

Yorkshire sú kompenzované, keď Bairstow a Rashid sú v Anglicku povinní, aj keď stále účinne udržiavajú kontrolu. Ale Andrew Strauss a trenér Angličana Trevor Bayliss trvajú na tom, že Bairstow, ktorý je zúfalý hrať, musí oddychovať pred zimnými zájazdmi a hnevať krajinu, najmä keď uvidia Steve Finn, podobne vybraného na turné do Bangladéša, v opozícii.

Rashid je iný prípad v tom, že bol k dispozícii, ale odhlásil sa.Uviedol dôveryhodné základné dôvody – chorobu svojej babičky a jeho vyčerpanie po dlhej sezóne – a hovorí, že je k dispozícii, ale duševne by nebol schopný vystupovať v jeho najlepšom úsilí. Yorkshire Zdá sa, že je to iné a Rashidova neprítomnosť spôsobila, že jeho kapitán Andrew Gale, ktorý nie je ten, kto skryje svoje svetlo pod búrkou, a ktorý by určite bol oboznámený so všetkými okolnosťami. Yorkshirský postoj spočíva v tom, že ak je hráč tak neochotný, tak jeho výkon musí viesť následne, zatiaľ čo rozhodnutie XI, ktoré hrajú, bude vhodne vystužené. Rashid sa však svojím klubom a kariérou plaví v blízkosti vetra: existujú skeptici, niektorí s väčšou hĺbkou vedomostí ako väčšina a jeho karta bola označená.Myšlienka, mimochodom, že Finnova prítomnosť zostane pod vplyvom Straussa a Angusa Frasera, je kriminálny riaditeľ Middlesexu, rovnako ako britský selektor, kvôli krajinskej príslušnosti, je to len absurdné.

Možno má Somerset najlepšiu šancu na výhru svojho zápasu. Ich ihriská boli také, že len Jeffrey Patel z Warwickshire má viac braniek ako 58 ich ľavého ramena Jack Leach. Ale výsledok ihriska, zvlášť ten, ktorý sa točí od začiatku, by mohol brániť v ich poháňaní bodov. Potrebujú všetky body, ktoré môžu získať pre remízu Middlesexu s plnými bonusovými bodmi, stačí na to, aby Titul na break-break by mal Somerset spadnúť dokonca jeden bod vo výhre.

Je ťažšie vytlačiť výsledok z Pánových ihrisko v týchto dňoch.Zdá sa, že Middlesex má niečo, čo drží Yorkshire, ale vyhráva zápasy proti priebehu hry. To bude počítané za niečo. Yorkshire bude hádzať všetko, čo má v Middlesexe, zatiaľ čo domáci kapitán James Franklin trvá na tom, že nemajú v úmysle pokúsiť sa preraziť titul s remízou. Mal by poskytnúť to najlepšie z kriketu na zníženie a stres.