Či je tvrdenie Mauricio Pochettina, že pozastavenie Vardyho by malo “veľký vplyv” na prenasledovanie Leicestera, bol škodlivý pokus o hry v mysli alebo skutočné posúdenie toho, ako videl situáciu, ukázalo sa, že to nie je nič iné, než len zhovievavé myslenie Bet365 časť manažéra Tottenham Hotspur.Claudio Ranieri a Leicester rampa elektriny s cieľovou čiarou blízko Čítať ďalej Prišiel posledný píšťalka Vardy stála vo svojej výkonnej schránke, usmieva sa, keď sa pripojil k prívržencom Leicester pri tlieskaní úsilie tímu, ktorý práve zaznamenal svoje najväčšie víťazstvo sezóny.Zvyšujúci sa a jasne sa baví, aj napriek nátlaku, Leicester hral ako tím, ktorý bol poznačený búrlivými udalosťami minulú nedeľu, keď Vardyho prepustenie počas 2-2 draw proti West Ham United hrozilo, že Bet365 otvorí okne príležitosti pre Spurs.

Odpoveď Leicestera na všetky stĺpce centimetrov venovaná nedostupnosti Vardyho bola dôrazná a vyslala jasnú správu, že je oveľa viac pre tím Claudia Ranieriho ako ich 22-útočník.Leonardo Ulloa, ktorý strávil toľko času na lavičke náhradníkov v tejto sezóne, ale nikdy nezrazil žiadne známky frustrácie alebo sklamania z prehliadnutia, sa ukázal byť viac ako schopný zástupca v popoludňajších hodinách, keď dvakrát skóroval a opustil pole stojace Bet365 ovácie. Keď sa naklonil a držal bok, keď sa ponáhľal k okraju ihriska, Ulloa len ťažko vyzerala ako obrázok zdravia, keď ho nahradil Andy King, ale argentínska práca bola vykonaná a rovnako ako týždeň predtým, keď odovzdal 95-minútovú penalizáciu, aby získal Leicester to drahocenný bod proti West Hamu, jeho Bet365 stávková kancelária príspevok sa ukázal ako životne dôležitý.Ulloa dvojitý tu si jeho sezónu na sezónu šesť a bol bookended s cieľmi z Riyad Mahrez a Marc Albrighton. Ak niekedy obrázok povedal príbeh Leicester sezóny a jeden z ich najväčších síl, to bolo prijaté po tomto štvrtom góle. Každý hráč Leicester vonku bežal, aby zablahoželal Albrightonovi, ktorý sa už po druhýkrát v tejto sezóne dostal z lavičky.Môže to byť stará módna Bet365 hodnota, ale tímový duch stále ide dosť dlho.

Ranieri, ako súčasť svojej širšej stratégie riešiť absenciu Vardy, sa rozhodol ísť s Jeffreyom Schluppom vľavo bokom namiesto Albrightonu, a to hlavne kvôli tomu, že do tímu, ktorý by v tomto oddelení hrozí nebezpečenstvo, že by bez toho, aby to bol anglický útočník na ihrisku, nehrozil a nie prvýkrát v tejto sezóne “The Tinkerman” získal taktické miesto.

Schlupp, ktorý v tejto sezóne začal len svoju 13. ligu, bol Bet365 neustále hrozbou na ľavej strane.Jeho priame, prenikavé preteky spôsobili problémy Swansea častejšie a znovu, ale najmä v 60. minúte, keď 23-ročný dotek, rýchlosť a silu videli, ako ho preskakujú Àngel Rangel a Federico Fernández s trapnou ľahkosťou.

Jeho prvý pokus o neoholečenie do Ulloa bol zablokovaný, ale druhý klesol na nohách útočníka a mal jednoduchú úlohu najlepšia stávková kancelária bodnúť loptu nad líniou pre Leicester tretí gól.V tomto štádiu bol Leicester taký pohodlný a ovládal tak, že sa zdalo zvláštne, že Vardyho zákaz a potenciálne dôsledky pre vedúcich predstaviteľov Premier League boli vecou takej hrubé diskusie v zápase. Súčasne bolo lákavé sa pýtať, čo by Vardy urobil s Ashleym Williamsom, ktorý zažil taký krutý popoludní v centre obrany Swansea. Williams bol chybou za úvodný gól Mahreza, prehral v Bet365 dvojitej obrátke s Ulloou pre druhú Leicesterovú a neskôr bol rezervovaný. Vardy, sledovaný zhora, mohol byť odpustený tým, že mu umožnil, aby jeho myseľ prechádzala do hry Euro 2016 medzi Walesom a Anglickom v Lense a si si rútila ruky. Ďalej pre anglického útočníka je priradenie iného druhu na futbalové združenie.Po prijatí nespravodlivého poplatku FA v súvislosti s jeho vyslaním proti West Hamu dostane Vardy šancu predložiť svoj prípad v pondelok po tom, ako požiada o Bet365 osobné vypočutie. Každý, kto je spojený s Leicester, bude dúfať, že FA ho nechá pokutovať, ale alternatíva – rozšírený zákaz – nemusí signalizovať takýto posun v titulnom závode, ktorý mnohí mali podozrenie.