Proces Lionela Messiho v súvislosti s obvineniami z daňových únikov sa v utorok otvoril v Barcelone, ale zranenie mu zabránilo v návrate z Barcelony a Argentíny. Ospravedlní sa však, že španielsky daňový úrad podľahne Messiovi a jeho otcovi Jorgeovi Horaciovi Messimu, že v rokoch 2007 a 2007 podviedol vládu vo výške 3,1 milióna EUR. 2009. Mohli by čeliť väzni až do 22 mesiacov, ak sú uznaní vinnými.José Mourinho sľubuje, že nebude mať osobné s Pep Guardiola budúci rok Prečítajte si viac

Obaja odmietli obvinenia a vynechal úterý vypočutie, ktoré trvalo za hodinu.28-ročný hráč a jeho otec nie sú povinní navštevovať súd každý deň, ale budú musieť vypovedať vo štvrtok.

“Zámer pána Lionela sa mal zúčastniť na plenárnom vypočutí, ale utrpel zranenie, “povedal na súde poslanec Messi Javier Sánchez-Vera. On predložil lekárske správy. Barcelonský dopredu ublížil chrbát počas Argentínskeho medzinárodného priateľstva proti Hondurase minulý piatok. Na otázku sudcu, či sa Messi zúčastní vypočutia vo štvrtok, právnik povedal, že to bude. Prípad sa sústreďuje na obrazové práva hráča a web švajčiarskych spoločností údajne sa vyhnúť daniam z príjmov z týchto práv.Utorkové vypočutie ukázalo, že španielsky daňový úrad vykonal 20 inšpekcií Messi počas dvojročného vyšetrovania. Podľa prokuratúry boli príjmy skryté za použitia spoločností v Uruguaji, Belize, Švajčiarsku a Spojenom kráľovstve. Messi a jeho otec zaplatili daňovým orgánom 5 miliónov eur ako “nápravné” opatrenie po tom, čo boli formálne vyšetrené v júni 2013. Okrem Messi začal aj daňový úrad v Španielsku ktoré sa zaoberajú finančnými záležitosťami špičkových hráčov z Barcelony, ako sú Neymar, Javier Mascherano a Adriano. Od roku 2000 sa v Barcelone zdržiava v Barcelone, v roku 2005 sa stal španelským občanom. Je to 10. miesto v časopise Forbes Magazine, najsilnejšími športovcami za posledných desať rokov s príjmom 350 miliónov dolárov. Messi zaznamenala 314 gólov v 348 zápasoch v Barce.Jeho päť titulov Ballon d’Or je rekordom. Má päť titulov La Ligy a je štvornásobným víťazom Ligy majstrov a klubu Copa del Rey.