“Rozhodne sme lepší ako minulý rok, keď sa pozrieme na zoznam. Nemáme len dostatok hráčov. Je to ťažké. NBA sezóna je zatraceně ťažká. Máme skvelých troch hráčov. Máme skvelých troch hráčov. Ja, Kyrie Irving a Kevin Love. Potrebujeme zatraceně hráča, ktorý môže hrať.Rok 2017 bol zatiaľ pekne na nič, “rozčúlil sa James a vo svojom rozhovore nevynechal ani sprosté slová.

V stredu jeho Cavaliers prehrali so Sacramento, celkovo padli už šiestykrát z posledných ôsmich stretnutí.

Ťažko sa dá uveriť hlavne prehre v New Orleans – ako mohli Cavs nestačit na trápiace sa Pelicans, ktorí nastúpili bez svojej najväčšej hviezdy Anthonyho Davisa?

James navyše v posledných zápasoch hrá veľa cez V 40. minúte sa skončil rozhodca, na ktorý sa nebol zapísaný, ani nikto iný.Toľko času na ihrisku v posledných rokoch netrávil.

Z drsných komentároch voči spoluhráčom aj vedenie klubu sa James vyspal a druhý deň skúšal na twitteri trochu zvrátiť silu svojich slov.

“Nie som naštvaný na vedenie tímu, pretože generálny manažér David Griffin a ostatní robia dobrú prácu. Len si myslím, že sa ešte musíme zlepšiť, ak chceme obhájiť titul, “napísal James na Twitter.

Pred stretnutím s Kings sa James oholil, pobavil novinárov komentármi o svojich fúzoch a dosiahol na ďalšie triple-double. Cavaliers dokonca zrušili cvičenie v utorok a stredu streľbu pred zápasom, aby držali hráčov od seba navzájom. Ale ani to nestačilo.

Ešte pred zápasom sa zišiel manažér Cavaliers Griffin s Jamesom a “prebrali” celú situáciu.Griffin potom pozitívne komentoval konflikt a všetko sa zdalo byť v poriadku. “Cavaliersove komentáre neboli dobre povedané, že sú nevhodné pre svojich spoluhráčov. Ale vysvetlili sme to s LeBronom. Všetci vieme, že chceme znovu získať titul, a potom s maximálnym úsilím. Nepoužívanie LeBronu, ak je plné energie, by bolo stratou jedného z najlepších hráčov všetkých čias. Veríme ale taky, že sa môžeme zlepšovať ako tím aj bez výmen, až sa nám podarí zapracovať Kylea Korver a uzdraví sa JR Smith, “povedal Griffin.

Tesne pred začiatkom stretnutia sa v stredu objavili informácie, že New York Knicks ponúkol Clevelandovi svoju hviezdu a dobrého kamaráta Jamesa Carmella Anthonyho výmenou za Kevin Love.Cleveland odmietol.

Cavaliers dúfali, že slabé Sacramento prejdú, dostanú sa na víťaznú vlnu a o všetkom zlom sa prestane hovoriť. Ale Kings dal prvých desať bodov zápasu a bolo to ešte horšie. Domáce sa vyhrabali a viedli v poslednej štvrtine o desať bodov, ale o náskok prišli, rovnako ako o päťbodové vedenie v predĺžení a na ceste k porážke zahodili 17 trestných hodov a stratili 18 lôpt.

Našťastie ani šiesta prehra z osem zápasov pre nich neznamená veľa. Zlatý štát v čele súťaže mal predtým veľkú stratu a tímy za nimi na Východnej konferencii mali svoje vlastné problémy.Druhé Toronto prehralo dokonca päťkrát za sebou.

Nič nie je stratené, ale pohoda v tíme tiež nie je veľká.

Kevin Love už je zvyknutý, že akonáhle sa tímu nedarí, začne sa hovoriť o jeho výmene, takže zodpovedal ako z učebnice a nenechal sa rozhodiť komentármi o Carmela Anthonym.

To James sa po zápase prezliekol v rekordne rýchlom čase a snažil sa zmiznúť, než sa novinári dostanú do šatne. Nakoniec stručne odpovedal.

“Nebudem hovoriť o Carmeli. Máme tu 14 hráčov a musia hrať úplne. Kto je na inventári, musí byť pripravený poskytnúť maximálny výkon.Nebudeme si tu vymýšľať, koho by sme mohli mať a koho nie, “odmietol debaty o Anthonym.

Pred dvoma rokmi boli Cavaliers s bilanciou devätnástich výhier a dvadsiatich porážok pod veľkým tlakom médií, a nakoniec aj bez Irvinga aj bez Lovea skoro vyhrali titul.

Vlani o takomto čase aj napriek skvelú bilanciu Cavs vyhodili trénera Davida Blatt a nakoniec všetko skončilo s vysnívaným titulom.

Ako sa z problémov dostanú tento rok, to nikto nevie. Cavaliers však ukazujú, že takéto zádrhely v priebehu sezóny nemusí vôbec nič znamenať a zrejme budú zase hrať finále a bojovať o titul.

Dá sa však vypozorovať, že LeBron sa trochu vyžíva v dráme. Nebyť jeho komentárov, asi by sa vec ani toľko nepreberala. Vyvolal to a nemusím ani byť prekvapení.To je to, čo povedal skúsený spoluhráč Richard Jefferson pred niekoľkými týždňami. “Často sa srandujem od LeBronu, aby som bol medzi tými hráčmi, ktorí sú najlepší, keď sa cítia nepríjemne. Mnohí hviezdni hráči to majú. Nebojí sa, keď je situácia komplikovaná, naopak dávajú maximálny výkon. Pozerám sa na to zvonku, nevidím to v mojej hlave, ale keď počujete jeho komentáre alebo čítať ostré príspevky na Twitteru, je to preto, že sa nechce cítiť pohodlne. Vždy chce byť lepší a motivuje ho. On vie, že len on dosiahne to, čo chce, “povedal Jefferson športová televízia ESPN.” To, čo chce, je štvrtý šampión.A ak sa niekto cíti nepohodlne, je to jedno.