Columbus Crew prežil dramatický neskoro nárast od New York Red Bulls, aby získal 2-1 súhrnné víťazstvo, majstrovstvá východnej konferencie a miesto v pohári MLS prvýkrát od roku 2008.

> Po pulzujúcom stretnutí zostalo Anatole Abangová hlavička s 90 sekundami prestávke New York Red Bulls nádejou, kým Bradley Wright-Phillips prišiel centimetrov ďaleko od toho, aby nútil dodatočný čas, keď sa jeho hlavička odrazilo od poľa tesne pred konečným whistle.Portland Timbers dosiahnú prvý MLS pohár a vyradia z FC Dallas Prečítajte si viac

Posádka bude hostiť Portland Timbers v poslednej nedele finále, po Portland dokončil 5-3 súhrnné víťazstvo nad FC Dallas v západnej Konferencie finále skôr v deň. Ohioans pohodlne udržiaval svoju výhodu 2-0 prvej nohy pre veľa z noci, a mal niekoľko príležitostí k rozšíreniu počas ohnivého konca-to-end zrážka na Red Bull Arena v Harrison, New Jersey. Najlepším strelcom Kei Kama ra a stredopoliar Ethan Finlay odmietol niekoľko veľkých šancí na to, aby sa kravata dostala do bezpečia, proti strane Red Bulls, ktorá sa pokúsila stať sa prvou MLS stranou, ktorá za desať rokov prekoná dvojitý prvý deficit nohy. viedol len deväť sekúnd do prvej etapy, mali zopakovať svoj rýchly štart vo vratnej hre.Po 90-tich minútach jemný dotyk od Finlayho otvoril štvoricu Red Bulls, ale zaneprázdnený záložník videl jeho úsilie dobre zachránil vynikajúci Luis Robles.

O päť minút neskôr ďalší protiútok posádky dal zlatý boot winner Kamara gól pohľadu, ale jeho úsilie z úzkeho uhla sa odtrhlo preč. Napriek hojnému držaniu a úsiliu, domáca strana chýbala vyrovnanosť už skoro a Columbus si užil oveľa lepšie z otváracej burzy. Tempers sa v polovici prehrali cez polovicu po tom, ako bol Felipe zapísaný na frézovanie na Federico Higuain.V nasledujúcom melee Tony Tchani bol šťastný, že unikol akcii na zadku na Mike Grella. Počas polhodinovej známky Finlayho odhodlaného odvrátenia dal Kamare ďalšiu zlatú príležitosť na pečenie kravatu, ale bol skvele odopretý Matt Miazga je blok. V najlepšom okamihu polovice bol útočník zmiasnutý znova po tom, čo loptu vyskočil a zatváral na túre, ale Robles – vymenoval za najlepšieho brankára v ligovom konci sezóny. V nedeľu sa znova rovnalo s úžasným potápaním. Šance náhle vyústila do New Yorku, ktorého neúspech nájsť sieť v prvej etape predstavoval ich prvé vypnutie za päť mesiacov.Bradley Wright-Phillips mal najlepšiu príležitosť na druhej strane, ale jeho hlavička bola pohodlne ušetrená. Domáci začali druhú polovicu dobre na vrchole a Wright-Phillips čoraz viac.Strihová streľba podkopala niektoré sľubné hry, predtým, než Sacha Kljestan priniesla pokutu od Steve Clarka s ponorením 20-yard úsilie. Zavedenie bývalého Manchester City a Anglicko krídla Shaun Wright-Phillips hrať spolu s jeho bratom pridali hranicu k útoku v New Yorku, keď zúfalo hľadali cestu späť do kravy. Finlay premárnil ďalšie dve zlaté príležitosti, aby urobil bezpečnú hru skôr, ako sa Red Bulls konečne dostal na výsledkovú tabuľku v dobe zastavenia. V 93. minúte Abang kývla doma po bránkovisku pred tým, ako WT Trapp hlavičku nastavil Bradley Wright-Phillips, jeho švihnutý hlavička z vnútra šesť-yard box dostal proti vzpriamenej s posledným akcie hry.Píšťalka bola fúkaná pred Wright-Phillips mohol odstrániť hlavu z jeho rúk. Pre Red Bulls a tréner roka Jesse Marsch, ktorého tím opäť vyhral MLS Supporters Shield pre najlepší rekordný sezónny rekord , dlhé čakanie na titul pokračuje. Kamara posádky, ktorá spolu so svojou rodinou utiekla zo Sierry Leone, ktorá bola roztrhaná po vojne, pre Spojené štáty vo veku len 16 rokov, výsledok mu dáva iba jednu hru od nedokončenia neuveriteľnej cesty od utečenca k víťazovi MLS Cupu.

Ďalšia nedeľa, on a jeho kamaráti čelia súperovi, ktorý sa prvýkrát objavil v súťaži ligy. Columbusova predchádzajúca návšteva finále MLS Cupu v roku 2008 skončila víťazstvom proti Red Bulls. Z dôvodu vynikajúceho riadneho dôvodu bude posádka hostiť Timberrs na Mapfire Stadium budúci týždeň.