Bookmakers umiestnili na výhru 1,4-level výhry, zatiaľ čo Mora sa vyšplhala na šesť. Krevety v špeciálnych dresoch, rovnako ako na oceánoch, poskytli zápas na počesť zložiek integrovaného záchranného systému. Na zápas predchádzal slávnostný ceremoniál, v ktorom boli udelené polícia, hasiči a bývalý pilot RAF Emil Boček. Čestné býci si najal olympijský medailista v rýchlostnej kanoe Josef Dostál. Nie viac ako štvrté víťazstvo v obľúbenom rade sa neočakávalo. Najmä vtedy, keď Olomouc po poslednom kole upustil svoj najproduktívnejší hráč František Skladaný a najlepší strelec Petr Strapáč.Pridali k dlhodobej podpore marodetov Pavel Skrbka, Juraj Mikus a Jiří Ripa.

A to najmä vtedy, keď Sparta zvíťazila za hitom Řepíka, ktorého obranca Tomáš Houdek zabudol na chrbát, prvú tretinu. Ale potom boli veci urobené. Veľké kohúty ukázali strašnú vzburu a prekvapivo vyhrali 4: 2!

Prvá Olomoucká formácia bola výrazne zaostrená: Marek Laš dodal pomoc dvom brankárom. “Bola to veľmi dobrá hra. Nepamätám si, či som to urobil tak neskoro. Som šťastný, “usmial sa. Dva nahrávky urobil Roman Vlach a asistent David Škurek. Elitné centrum Jan Knotek dal Spartovi gól a radostné vystúpenie Jana Eberleho, po vypočutí kapitána Vyrůbalíkovho pasu s dvoma súpermi a biť na puk pod barom.Krásne sólisté!

Hostia potvrdili lepší výkon, vďaka silným kopom pred bránkou použili dve. Sparťania zasiahli kluby, ktoré sa odmietli vzdať prognóz a priznal sa Branislav Konrád. Tímový útok Kevin Sundher a Jakub Kotala tiež prispeli k výkonu tímu. “Hrali sme skvelú hru. V našej situácii sú tri body zlaté. S výkonom a so všetkým sme spokojní, “povedal tréner Olomouc Ján Tomajko. Spartanský tréner Zdeněk Moták povedal:” Situácia, ako som povedal na Třince. Jedného dňa padne znova a nemôžeš mať gól.Olomouc hrala bojovný hokej, ťažko sme sa presadzovali, napriek tomu sme si vypracovali pár dobrých šancí, ktoré sme premeniť mali. Štyri obdržané góly sú na nás veľa. ”

Naopak Mora sa trinástym Pardubicím po šiestej výhre z posledných ôsmich zápasov vzdialila na 14 bodov a na desiatku pre play-off sa dotiahla už na tri body. Zajtra (17.00) potrebuje doma skoliť aj deviatou Plzeň.