Pred niekoľkými týždňami sa konsenzus okolo Portlandského ležiaceho stromu ukázal, že nevyzerajú ako playoff. Otázky pretrvávajú – čo by sa stalo trénerovi Calebovi Porterovi? Mohol by na front office vidieť nejaké prevrat?

Tento druh rozhovoru sa zmenil na vzdialenú pamäť po neskorom náraste a teraz sú Timbers do svojho prvého MLS Cupu. Ako FC Dallas a ich domáce model by mohol revolúciu v americkom futbale Prečítajte si viac

Timbers zmiernil náladu Challenge od FC Dallas v druhej etape finále Západnej konferencie v nedeľu až do konca 2-2 a držať sa ich súhrnný náskok, ktorý skončil na 5-3. Neskoré góly od Ryana Hollingshedu a Blasa Pereza mali FC Dallas s výstrelom na pozoruhodný návrat, ale ukázalo sa, že je príliš málo, príliš neskoro.Facebook Twitter Pinterest

Dallas začal rally v 68. minúte ako záložník Mauro Diaz poslal dobre vážený loptu smerom k Hollingshead, ktorý skončil s chladnou volejbal. O päť minút neskôr sa Diaz vrátil k ďalšiemu poklesu do Portlandu. Jeho voľný kop bol vedený okolo brankára Adam Kwarasey Perez, rezanie Portland vedie k jedinému gólu. Avšak, akvizícia portlandského vysokej ceny, midasason, Lucas Melano, skóroval ohromujúci cieľ v čase zastavenia zabezpečiť Portland miesto v pohári MLS; bol to jeho druhý cieľ roka.Melano dribloval za brankárom Jesse Gonzalez a s vonkajšou nohou skončil zo zdanlivo nemožného uhla, lopta sotva prekročila gól. Nová York Red Bulls zlyhá test ako Columbus Crew vopred do MLS pohára Read more

“Dali čísla ďalej,” povedal stredopoliar Portland Diego Valeri. “Mali šancu, ale bojovali sme, pracovali sme a získali sme trofej.” V MLS Cupu bude Portland čeliť Columbus Crew, ktorý v nedeľu večer odštartoval New York Red Bulls. Bude to Timbers prvýkrát v pohári MLS od vstupu do ligy v roku 2011.Oni urobili playoffs raz predtým, stratí vo finále Západnej konferencie 2013. Fanendo Adi je 54. minútový gól pred Dallas ‘nárast dal Timbers hore tri ciele na súhrn. Dairon Asprilla zachytil loptu a nakŕmil ho do Valeri, ktorý do boxu pritiahol priechod k Adimu. Adi sa otočil obhajcom a vypálil jeho koniec Gonzalez toe a palcov FC Dallas prišiel do druhého radu západnej konferencie finále s najlepším domácim rekordom v lige v tejto sezóne na 13 výhier. Vo všetkých, okrem jedného z týchto víťazstiev, dosiahli dva alebo viac gólov. Ale ležiaci boli na ceste výnimočnými, pričom tento rok získali druhú najviac bodov z domova v MLS .

Určený hráč a stredný chrbát Liam Ridgewell sa nezúčastnil pre Portland po tom, ako bol nahradený prvou etapou.Ridgewell a tréner Caleb Porter spočiatku zmiernili zranenie ako rutinné napätie lýtka, ale Norberto Paparatto sa v nedeľu dostal na miesto.

“Budem rád, že prídem do budúceho týždňa,” povedal Ridgewell. “Nemôžem nechať ujsť ďalšie. Dnes to bolo dosť zlé. “

Adi odišiel z zápasu v 85. minúte a po chvíli zakričal a držal členku od hrubej výzvy. Ak Adi nie je pripravený na finále, bolo by to pre Portland strašnú stratu – vedenie tímu v cieľoch v tejto sezóne na 16. David Texeira takmer potrestal laxný Paparatto obhajujúci v 32. minúte.Jeho záhlavie bolo hltalo Kwarasey na bod-prázdny rozsah, najväčšie úspory v prvom polčase.

Pravidelná sezóna bola up-a-dole rollercoaster pre Timbers, ktorí utrpeli štyri-game winless úseky trikrát vo veľmi konkurenčnej západnej konferencii. Ale trikrát víťazný pruh s nesúhlasnými výsledkami na konci sezóny priniesol Portland cez play-off a teraz Timbers vedú do MLS pohára na ôsmich hrách neporazený pruh. Či to pruh môže pokračovať dlho dostatočné na to, aby ste získali ligový titul, je otázka, na ktorú sa bude odpovedať 6. decembra v MLS Cupu.