V histórii športu nemôže byť úspech, ktorý by zodpovedal takémuto slávnostnému behu…ak ho stiahne. Proti tomu by sa blázon blázon.

Nie je to však odvážne víťazstvo; je to znovuzrodenie. Rovnako ako Roger Federer nejako znovu objavil svoj najlepší tenis na 35, aj Nadal, 31. jún, ktorý sledoval a často prekonal Švajčiarov väčšinu svojej kariéry, sa vrátil na vrchol svojej sily.Aspoň o tomto víkende je opäť najlepším hráčom na svete. Rafael Nadal do finále Monte Carlo so sporným víťazstvom nad Davidom Goffinom. Prečítajte si viac

S Andym Murrayom ​​nervózne lipol na svetovom rebríčku No1 a Novak Djokovic stále hľadal kúzlo, ktoré ho minulý rok povýšilo na kariéru v Rolande Garrosovi, oheň sa vrátil do Nadálovho divokého pohľadu.

Bol to rok, čo vyhral svoj posledný turnaj – porazil Kei Nishikoriho v barcelonské finále – a po tom, čo tento rok dosiahol štyri finále, vycíti otvorenie, ktoré chce využiť na svojom obľúbenom povrchu.

V sobotu ho vyprovokovali po tom, ako ho Cédric Mourier zle posúdil, keď mu dal prestávku. bod v šiestej hre prvého setu, ktorý dramaticky zmenil priebeh jeho semifinále proti Davidovi Goffinovi.V nedeľu, keď Ramos-Viñolas vrhol záverečnú sekundu slúžiacu nad čiarou tesne pri nohách Mallorcana, aby mu predstavil víťazstvo 6-1, 6-3, znovu ho silno rozveselili. Nikto sa nezhoduje s fanúšikmi Monégasque kvôli fickleness.

Jedného dňa je náhodný darebák, ďalší uznávaný hrdina: nič z toho, čo Nadal obťažoval, keď povedal súdu: „Vyhral 10 titulov, neviem ako vysvetliť ten pocit. Hral som každý deň o niečo lepšie. Súd bol tak ťažký, ale slúžil som veľmi dobre, môj backhand bol veľmi dobrý, forhend o niečo lepší každý deň. Bol to veľmi solídny turnaj. “Oživenie Roger Federer ukazuje, že Unibet menej môže byť viac na vyčerpávajúce Tour | Kevin Mitchell Prečítajte si viac

Nechce premýšľať o sláve, ktorá by ho však mohla čakať. „Dnes je deň, kedy si môžete titul užiť.Zajtra sa zameriame na Barcelonu. “

S tým sa ponáhľal pred súdom na rýchle jedlo a potom sa pozrel na futbalový zápas medzi Real Madrid (ktorý vo svojom úsilí vymyslel koncept La Décima). 10 európskych pohárov) a jeho tím, Barcelona.Dodal: „Po sezóne hliny a súdu budeme mať trochu času na oslavu.“

Na základe dôkazu o jeho veľkom víťazstve nad Ramosom-Viñolasom – Murrayovým dobrodruhovým dobyvateľom – Nadal má vynikajúci šanca na výhru v Barcelone, keď Nishikori stiahol zo svojej strany remízu zranením zápästia a je lepšie umiestnený na víťazstve na French Open ako kedykoľvek predtým, pretože vládol Court Philippe Chatrier takmer bez vážnych výziev.

Pôsobivejšie ako istota a reštartovaná sila na jeho čele, jeho účinná obsluha a rocková obrana v nedeľu a celý týždeň boli jeho správanie. Aj keď ho Kyle Edmund v druhom kole vyrazil, Nadal vyzeral neochvejne.Za nudného, ​​mierneho dňa na Court Rainier III mal opäť majstra vzduchu.

Toto je oživenie neskoro v kariére, ktoré je rovnako pôsobivé ako Federer, ktorý vyhral tohtoročné Australian Open po šiestich mesiacoch s zranenie ohrozujúce kariéru. Švajčiari, ktorí tu neboli, prišli z 1-3 nadol v piatej sérii finále v Melbourne proti Nadalovi; je nepravdepodobné, že sa to opakuje na French Open.

Nadal strávil aj ďalšie najvyššie body v kariére. To bol jeho 50. antukový titul z 58 finálov, ohromujúci návrat, vďaka ktorému bol jeden z guillermovských víl na zozname všetkých čias. Má 70 samostatných titulov vo všetkých – 14 z nich veľkých – čím sa stal piatym za Jimmym Connorsom (109), Ivan Lendl (94), Federer (91) a John McEnroe (77).

Toto sú čísla , pôsobivé, ale chladné.Ak chcete vylepšiť jeho úspech na tomto turnaji, pozrite sa na hráčov, ktorých porazil v 10 finále: Djokovič a Federer trikrát za kus, Guillermo Coria, Fernando Verdasco, David Ferrer a Gaël Monfils. Je to dobre a skutočne jeho panstvo.

Ramos-Viñolas medzitým opustil najuspokojivejší turnaj svojej kariéry so 600 bodmi, prvý krok do 20 najlepších, jeho reputácia sa výrazne zvýšila (on vyniesli z turnaja aj šampióna US Open 2014 Marin Cilic) a šek na 336 000 GBP.

„Nečakal som, že budem hrať Rafu, najlepšieho hráča na antuke v histórii tenis, “povedal. “Ak chcete vyhrať tento turnaj, môže to byť nemožné pre kohokoľvek iného v tejto generácii.”

Toto bol skutočne Nadálov deň, Nadalov týždeň a ak dokáže udržať svoj beh, bude to Nadalov jar.