Robertovi Allenbymu bude chýbať tento týždeň turnaj PGA Tour po incidente na Havaji, pri ktorom hlásil, že bol unesený, zbitý a okradnutý.

43-ročný povedal, že nemá „žiadne spomienky“ na udalosti, ktoré sa odohrali minulý piatok po tom, ako vynechal rez na Sony Open a strávil večer vo vinárni.

Allenby vysvetlil, že ho našli v bezvedomí šesť kilometrov v parku s výraznými zraneniami tváre a chýbajúcimi jeho peňaženku, mobilný telefón, hotovosť a kreditné karty.

Vo vyhlásení, ktoré vydala spoločnosť PGA Tour, Allenby povedal, že mu bolo odporučené, aby sa okamžite nevrátil na golf počas turné v kalifornskej La Quinte. .

„Na základe rady môjho osobného lekára som sa rozhodol vystúpiť z Humana Challenge z tohto týždňa.To mi umožní zaistiť, aby som sa úplne vrátil pred opätovným účasťou na PGA Tour. Očakávam úplné zotavenie a teším sa na návrat v blízkej budúcnosti.

„Ešte raz by som chcel poďakovať miestnym orgánom na Havaji a PGA Tour za pomoc. Som tiež vďačný za všetky slová podpory, ktoré som dostal od toľkých ľudí.Akékoľvek ďalšie informácie o vyšetrovaní vyplynú z miestnych orgánov činných v trestnom konaní. “

Allenby predtým opísal svoju úľavu pri prežívaní utrpenia, ku ktorému došlo, keď sa od svojho priateľa oddelil po tom, čo zaplatili kartu baru o 22:48.

„Išiel do kúpeľne a ďalšia vec, o ktorej viete, že som vyhodený v parku vzdialenom míľ ďaleko,“ povedal Allenby. “Túto časť poznám len preto, že ma našla žena bez domova a povedala mi, že videla pár chlapcov, ako sa vytiahli a vyhodili z auta.” To je miesto, kde som dostal škrabance z môjho oka z chodníku. Viac zde

„Žena bezdomovcov ma odviedla od ostatných a potom mi prišiel pomoc odišiel vojak, ktorý prešiel okolo. Dostal ma do taxíka a zaplatil za to, aby som sa dostal do môjho hotela, a odtiaľ som zavolal políciu. Mám jeho podrobnosti a určite sa s ním určite budem kontaktovať.Nemyslel som si, že toto prežijem. “