Mirco Antenucci odišiel z Leedsovej lavičky, aby prelomil patovú situáciu predtým, ako Burnleyho Sam Vokesová odmietla domácu stranu víťazstvo v sezóne na Elland Road. Taliansky útočník Antenucci zasiahol v 83. minúte, ale Leeds sa musel uspokojiť s 1-1 remíza v šampionáte v šoku po tom, čo Vokes nastúpil krátko po zápase.

Heaton.

Vokes, ktorý mal kúzlo na západe v Leeds v kampani v rokoch 2009-10, poprel nového domáceho šéfa Uwe Roslera víťazný štart a zabezpečil tím, ktorý vypadol z Premier League v lete vyhnúť sa skorému neúspechu.

Krídelník Stuart Dallas, blízky sezónny kúpiť od Brentfordu, rýchlo vyhral nad fanúšikmi Leeds s impozantným debutom a bol kabát farby od zavedenia sa s deviatym minútovým gólom [Severné Írsko, ktoré sa dostalo do blízkej vzdialenosti, odviedlo Heatonove nohy a búrlivo zasiahlo spodnú časť baru. Chris Wood, bývalý útočník z Leicesteru, bojoval s Leedsom s obdivuhodnou podporou Dallase a Sam Byrama. Ale ako sa Burnley dostal do svojho kroku, Roslerovi muži prežili dva záchvaty v rýchlom slede. Najprv Michael Kightly potiahol jeho strelu široký vzdialený post po obrannej slip-up Giuseppe Bellusci v 28. minúte. Neskôr Leeds nedokázal vyčistiť odbočujúci roh a výstrel Jelleho Vossena bol akokoľvek obrátený späť do poplachu Marca Silvestriho, keď Vossen vyjadril svoju nedôveru. Keď Byram vytvoril úžasné otvorenie pre Dallas, živé krídelko stihlo loptu dole a pripravený vytiahnuť spúšť.Bývalý obranca Chesterfielda Tendayi Darikwa však urobil zásadný zásah do svojho debutu. Dallas potom opäť očaril fanúšikov Leeds tým, že vyhral loptu od Georgea Boyda pri dotyku a nastavil rýchly útok, ale prvá polovica skončila bez bránky.

Oba družstvá sa zrodili zmeškaných príležitostí a Wood bol vinník s druhou polovicou len šesť minút.Gaetano Berardi vybral Wood s lákavým krížom z pravej strany, ale vysoký útočník nemohol ovládať loptu s cieľom na jeho milosrdenstvo a zostal držať hlavu v jeho rukách. Alex Mowatt zbytočne podobne jasné príležitosti tým, že strieľal široký správny post, keď sa zdalo ľahšie skóre, ako Burnley prežil kože ich zubov. Clarets potreboval zvýšiť rýchlosť a Jutkiewicz, stále bez ligového cieľa po roku v Turf Moor, Silvestri vybojoval doľava, aby držal silnú šikmú jazdu pred Wood prepadol jeho druhú šancu pre Leeds potom, čo prešiel Byram. Po 70 minútach Burnley nahradil Vossen a Jutkiewicz s Marvinom Sordellom a Vokesom, zatiaľ čo Leeds poslal Antenucciho do Dallasu, ktorý dostal zaslúžené ovácie, predtým, než si družstvá vymieňali góly a každý získal prvý bod sezóny.