Karvinští prvýkrát v najvyššej súťaži prehrali na domácom ihrisku a hneď od Teplíc schytali debakel 1: 4. Domáci pritom viedli po góle Jána Hoška, ​​avšak súper svojou celozápasovou prevahu už počas desiatich minút korunoval obratom vďaka vlastnej Bwin bránke Pavla Dreksy a zásahu Davida Vaněčka, po zmene strán sa presadili Martin Fillo s Michaelom Lüftnerem.

Víťazstvo nad Zlínom vystrelilo teplické sebavedomie a hostia boli v prvom polčase na ihrisku percentuálne najlepšieho tímu v domácom prostredí lepší. Väčšina akcií hľadala vo vápne vytáhl hrot Vaněčka, ale najlepší kanonier Severočechov sa sprvu Bwin zastřeloval. Počas desiatej minúty stihol pravačkou po rohu trafiť brvno aj skórovať, ale kvôli ofsajdu gól neplatil.

Paradoxne sa tak do vedenia dostala Karviná.Rohový kop predĺžil Šisler na zadnú tyč, kde pohotovo hlavou zamieril Hošek. Teplice sa ale nenechali rozhádzať. Boli silnejší na lopte a rýchlo sa prepracovali späť do zápasu. Na vyrovnanie im ale pomohol skratom Dreksa, ktorý vyrazenú ranu hlavičkou upratal trochu nepochopiteľne do vlastnej siete. “Najskôr som ani nevedel, že to je gól, a myslel som, že balón je niekde v bočnej sieti. Trošku ma prekvapilo to riešenie situácie, ale Bwin musím sa pozrieť na video,” povedal Karvinsku tréner Jozef Weber .

Vaněček počiatočné nastavovanie mušky úspešne dokončil v 29. minúte. Krobův center z malého vápna presne trknul do horného rohu Laštůvková brány a Teplice viedli.Pre Vaněčka to bola piata jesenné trefa. “Od tej chvíle musela Karviná útočiť a to nám vyhovovalo. Dostávali sme sa do brejkov a gólových šancí, po ktorých sme zvyšovali náskok. Ale celé stretnutie nám dneska sedlo,” povedal Vaněček.

Karvinská domáce premiéra po umelým osvetlením dostala v druhej polovici kontúry debaklu. Fotbalovější hostia medzerami v obrane šírili do ďalších Bwin príležitostí. Aktívne Krob v 55. minúte naservíroval z ľavej strany ďalšie gólový center na Filla, ktorý ťažký balón z uhla nôh poslal do siete.

Ani Laštůvka, ktorý vzápätí zlikvidoval Fillův sólový nájazd, výprasku Karvinej nezabránil. Chyba obrana v 69.minúte znova zabudla na Lüftnera a hosťujúci stopér v pozícii útočníka na malom vápne prestrelil Dreksu aj s Laštůvka. “Teplice boli celé stretnutie jasne lepší a zaslúžene vyhrali. Je škoda, že sme neudržali dlhšie vedenia, možno by to bol iný zápas. Potom sme Bwin dostali jeden, druhý gól a už sa to viezlo,” povedal Hošek.