“Všetko je usporiadané, verím, že všetky formality budú v priebehu týždňa,” povedal tréner Jozef Weber. To potvrdil športový riaditeľ Karviná Lubomír Vlk, obaja budú v klube pre nadchádzajúcu sezónu.

Weber povedal, že pridával kádru podľa jeho nápadov. “Teraz by náš tím mal byť úplný,” povedal tréner. “Mohli by sa objaviť nejaké kozmetické zmeny, keby bol ďalší zaujímavý hráč. Ide o posilnenie ofenzívy, ako sme potrebovali. “Tridsaťročná Kalabiška je univerzálna, môže hrať v obrane, zálohovaní a útoku. “Poznáme ho. Je to podobne ako Jarda Zelený (presťahoval sa do Jablone -červená.), mala by zvýšiť konkurenciu na okraji súboru, “povedal Jozef Weber.” Honza je univerzálna, môže hrať na viacerých miestach. Okrem toho je ľavicou. Pre nás to znamená jasné zlepšenie ofenzívy, “dodal Vlk. Kalabiska bola poslednou sezónou v farbách Senica ako najlepšia slovenská ligová strieľačka. V najvyššej domácej súťaži zahral 78 zápasov, v ktorých získal sedem gólov. Wagner, 26, mal dobrý štart v sezóne, keď umiestnil na Jablonec 5: 3 hat-trick Karvinu. “A nielen my…” zdôraznil tréner Weber. “Sľubujeme rozšírenie súťaže o Pavla Jurca.Navyše máme mladého Panáka, ktorý môže nastupovať aj v zálohe, takže sa nám otvára ďalší priestor. ”

Wágner, ktorý v prvej lige odohral 180 zápasov a dal v nich 47 gólov, bol na jeseň so štyrmi gólmi najlepším strelec Jablonec. V základnej čiare držal prvých šesť kol. Naposledy prehral 15. októbra v 10. kole. Ale na jeseň mal zdravotné problémy. “Je to duelový hráč, môže streliť gól. Veríme, že u nás znovu naštartuje svoju sľubne sa rozbiehajúce kariéru, “uviedol Jozef Weber.

S novou zmluvou až do konca roka 2019 odletel s mužstvom stredopoliar Erik Puchel. “Má príležitosť, ukázal rast.Je vo veku, kedy by sa na jar mal už viac presadiť, “dodal tréner Weber.

Karvinští sa v Antalyi stretnú 1. februára s Poltava, o tri dni neskôr s Bialystok a tretieho súpera rieši.