V anglickej lige nedávno hľadal veľmi dlho Unibet nového manažéra Everton, v susednej škótskej zase v tomto smere až zbytočne dlho otáľajú Rangers. Už koncom októbra bol odvolaný Pedro Caixinha a od tej doby na lavičke vládne Graeme MURTA, ktorý zostane minimálne do konca decembra …

Vedenie Rangers malo veľký záujem o Dereka McInnes z konkurenčného Aberdeenu, ten však kvôli možnému veľkému tlaku odmietol hneď prvé náznaky a na svojom odmietavom postoji trvá tiež teraz. Slávny klub sa s rozhodnutím zmieril a naďalej Unibet ponechá tím v rukách Murtyho.

“Nebudem nikoho odsudzovať kvôli jeho rozhodnutie. To rozhodnutie rešpektujem. Klub, ja a hráči, všetci musíme ísť ďalej. Nie je dôvod sa na túto tému naďalej baviť. Nepoznáme všetky osobné okolnosti, ktoré k tomu Dereka viedli a prečo sa tak rozhodol. Jeho rozhodnutie Unibet rešpektujeme a kolektívne pôjdeme ďalej, “hovorí MURTA.

Rangers vyhrali posledné tri ligové zápasy a v tabuľke sú na druhom mieste.

Glasgowský celok od úvodu sezóny nepodával optimálne výkony a zlyhal hneď v prvom predkole Európskej ligy, keď hanebne vypadol s luxemburským tímom progresiou Niedercorn. Caixinha sa tak po prestavbe kádra rýchlo dostal pod veľký tlak a vedenie sa pre jeho Unibet odvolanie rozhodlo 26. októbra – viac zde.