Michael Hooper sa pripojil k exkluzívnej skupine, aby si po druhýkrát požiadal o prestížnu medailu John Eales. 24-ročná hviezda Wallabies ľahko vyzdvihla čestný hráč hráča vo štvrtok v noci v Sydney a vyhral víťazom David Pocock o viac ako 100 hlasov.

Hooper sa stáva len štvrtým hráčom, ktorý nosí medailu dvakrát v 14-ročnej histórii po Izraeli Folauovi, George Smithovi a Nathanovi Sharpeovi. Vo veku 24 rokov je najmladší, aby vyhral gong druhýkrát.Leicester Matt Toomua von na šesť mesiacov s Sportingbet Brasil vážnym zranením kolena Prečítajte si viac

“Som vážne ocenil prvý pár rokov po Dostal som to a myslím, že tento bude skutočne rovnaký, “povedal Hooper na preteku Randwick Racecourse. “Dúfam, že budem môcť hrať a zostať na poli. Bol som naozaj dobrý beh, aby som mohol zostať na poli.Mal som dobrú jazdu na to a chcem udržať tento trend hore. ”

Táto cena sa odráža od hviezdneho roka pre Wallabies ‘vice-kapitána, ktorý bol korunovaný Austrálie muž- zápas na polovicu svojich šiestich testov na domácej pôde.Začal vo všetkých troch z 18 testov Wallabies ‘v priebehu uplynulého roka v kampani, Sportingbet bonus ktorá mu vo štvrtok získala veľkú chválu od šéfa ARU Bill Pulvera. “Za posledných 12 mesiacov Michael dôsledne jeden z najpôsobivejších hráčov na svete, “povedal. “A to nebolo nikdy zrejmejšie ako počas minuloročného majstrovstiev sveta, keď sa majstrovsky spojil s Davidom Pocockom, aby viedol Austráliu do finále.” Hooper však pripustil, že bude obchodovať so všetkými svojimi osobnými oceneniami, aby zvrátil výsledok minulý týždeň trpká porážka na Novom Zélande v Aucklande. “Dalo by som všetkým, aby vyhrali tento zápas minulý týždeň,” povedal. “Bola to bolestivá, ťažká. Víťazstvo je dôvod, prečo hráte. Je to konečná tímová hra.”Dane Haylett-Petty bola nováčikom roku Wallabies, Sean McMahon vybral hráča Super Rugby roka gongu a Ed Jenkins “bolo najlepším Sportingbet live mužom sedemcov. Charlotte Caslicková nasledovala svoju vynikajúcu olympijskú kampaň s ženským hráčom sezóny, zatiaľ čo kapitán Wallaroos Ash Hewson bol ženským hráčom roka.